HR Excellence in Research

HR Excellence in Research

Narodowe Centrum Badań Jądrowych otrzymało prestiżowe wyróżnienie HR Excellence in Research.

Z radością informujemy, że 3 września 2019 roku Narodowe Centrum Badań Jądrowych dołączyło do elitarnego grona jednostek badawczych mogących pochwalić się prestiżowym wyróżnieniem „HR Excellence in Research”.

Komisja Europejska przyznaje wyróżnienie instytucjom, które przyczyniają się do zwiększenia atrakcyjności warunków pracy dla naukowców w Unii Europejskiej - zapewniają pracownikom przejrzysty proces rekrutacji, stabilność zatrudnienia oraz możliwość rozwoju kariery zawodowej.

NCBJ znajduje się także na liście uznanych instytucji HRS4R, którym przyznano prawo do korzystania ze specjalnego logo, mogących wykorzystywać go do podkreślenia swojego zaangażowania we wdrażanie jasnych i przejrzystych procedur rekrutacji naukowców.
Komisja Europejska wspiera instytucje wdrażające postanowienia Europejskiej Karty i Kodeksu, organizując spotkania i panele dyskusyjne dla zaangażowanych instytucji. Ponadto promuje takie instytucje wśród organizacji międzynarodowych i badaczy jako podmiotów zapewniających najlepsze warunki do pracy i rozwoju.

Jednym z ważniejszych zadań na najbliższe lata jest usprawnienie procedur rekrutacyjnych, które ułatwią zatrudnienie najlepszych kandydatów na stanowiska naukowe. Dlatego zaplanowano szereg działań związanych z poprawą obecnych procedur NCBJ dotyczących rekrutacji naukowców. Po otrzymaniu wyróżnienia odpowiednio zaktualizowano harmonogram działań na kolejne lata (do 2021 r.).

Wyróżnienie HR Excellence in Research nie jest przyznawany na zawsze. Instytucje posiadające ten tytuł są systematycznie ewaluowane pod kątem utrzymania standardów przyjętych przez Komisję Europejską.

 

ZałącznikWielkość
PDF icon Charter and Code270.19 KB
PDF icon Strategia HRS4R 419.03 KB
PDF icon Polityka OTM-R144.57 KB
PDF icon Action Plan1.84 MB
PDF icon SURVEY5.66 MB
PDF icon Checklist OTM-R428.13 KB
PDF icon Notification of Endorsement295.73 KB
HR Excellence in Research